SEL28F20
Μόνο φακός
SEL28F20
Στη συσκευασία περιλαμβάνονται
  • Κάλυμμα φακού εμπρός
  • Κάλυμμα φακού πίσω
  • Σκίαστρο φακού (ALC-SH112: πεταλοειδές σκίαστρο, τύπου μπαγιονέτ)
Βάση
  • Sony E-mount
Φορμά
  • Πλήρες καρέ 35 mm
Εστιακή απόσταση (mm)
  • 28 mm
Εστιακή απόσταση αντίστοιχη 35mm (APS-C)
  • 42 mm
Ομάδες/στοιχεία φακού
  • 8/9
Γωνία θέασης (35mm)
  • 75°
Γωνία θέασης (APS-C)
  • 54°
Μέγιστο διάφραγμα (F)
  • 2
Ελάχιστη τιμή διαφράγματος (F)
  • 22
Λεπίδες διαφράγματος
  • 9
Κυκλικό διάφραγμα
  • Ναι
Ελάχιστη απόσταση εστίασης
  • 0,29 m (AF) / 0,25 m (MF) (0,96 ft (AF) / 0,82 ft (MF))
Μέγιστος λόγος μεγέθυνσης (x)
  • 0,13x(AF) / 0,16x(MF)
Διάμετρος φίλτρου (mm)
  • 49 mm
Διαστάσεις (Β x Μ)
  • 64 x 60 mm (2-5/8 x 2-3/8 in.)
Βάρος
  • 200 g (7,1 oz)
  • Η "Εστιακή απόσταση ισοδύναμη με 35mm (APS-C)" και η "Γωνία θέασης (APS-C)" ισχύουν για ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές εναλλάξιμων φακών με αισθητήρες εικόνας τύπου APS-C.
Φακός + κατοπτρικός μετατροπέας
SEL28F20FEC
SEL28F20FEC
Στη συσκευασία περιλαμβάνονται
  • SEL057FEC
  • Κάλυμμα φακού εμπρός
  • Κάλυμμα φακού πίσω
Βάση
  • Sony E-mount
Φορμά
  • Πλήρες καρέ 35 mm
  • 28 mm
  • 42 mm
Ομάδες/στοιχεία φακού
  • 8/9
Γωνία θέασης (35mm)
  • 75°
Γωνία θέασης (APS-C)
  • 54°
  • 2
  • 22
Λεπίδες διαφράγματος
  • 9
Κυκλικό διάφραγμα
  • Ναι
Ελάχιστη απόσταση εστίασης
  • 0,13x[AF] / 0,16x[MF]
  • 49 mm
Βάρος
  • 200 g (7,1 oz)
Φακός + υπερ-ευρυγώνιος μετατροπέας
SEL28F20UWC
SEL28F20UWC
  • SEL075UWC
  • Πλήρες καρέ 35 mm
  • 28 mm
  • 42 mm
Γωνία θέασης (35mm)
  • 49 mm
Χαρακτηριστικά
FE 28 mm F2: εικόνα
Ανάλυση και αντίθεση σταθερού φακού
FE 28 mm F2: εικόνα
Ομαλή, δημιουργική αποεστίαση φόντου (bokeh)
FE 28 mm F2: εικόνα
Μικρός και ελαφρύς για καθημερινή χρήση
FE 28 mm F2: εικόνα
Εξερευνήστε την απόδοση του σταθερού φακού
FE 28 mm F2: εικόνα
Προαιρετικοί ειδικοί μετατροπείς για πιο ευρεία γωνία
Δυο προαιρετικοί, ειδικοί μπροστινοί μετατροπείς επεκτείνουν τη γωνία θέασης στα 21 mm (εξαιρετικά ευρύς) και στα 16 mm (κατοπτρικός) χωρίς να υποβαθμίζουν την οπτική απόδοση και εμφάνιση. Ένα σύστημα αισθητήρα στους μετατροπείς και στο φακό εξασφαλίζει ότι δημιουργούνται τα κατάλληλα δεδομένα EXIF όταν τοποθετείται μετατροπέας, για εύκολη διαχείριση των δεδομένων.
Βελτιστοποιημένος για ταινίες και φωτογραφίες
FE 28 mm F2: εικόνα